Hjem Nye bidrag Om sidene
Sorter etter



Akershus
Aust-Agder
Buskerud
Finnmark
Hedmark
Hordaland
Møre og Romsdal
Nordland
Oppland
Oslo
Rogaland
Sogn og Fjordane
Svalbard
Telemark
Troms
Trøndelag
Vest-Agder
Vestfold
Østfold

Høyre og venstre sees fra salen. Venstre = Stage Right / Høyre = Stage Left.
Asker - Akershus

Asker kulturhus Teatersalen

Sist oppdatert 15/10/15

Innlast:

Bak scenen, kort vei, flatt gulv, høye dører

Scene:

Bredde: 13m mellom prosceniet, 3 m sidescene hver

Dybde: 11 m (3m foran prosceniet, 8m bak prosceniet)

Høyde: 7.5m til sceneprosceniet, 11m opp til tak snorloft

Bakgang: 1m passaje mellom horisont og bakvegg

Dimmerland:

156 dimmekurser 10 amp

12 ekstra kurser fra galleri

Trekk:

22 motvektstrekk. Blir delvis motorisert i 2014.

Horisont-trekk

Svart bakteppe (tautrekk)

Forteppe (fjernstyrt/basestyrt)

Oppbevaring av tomkasser:

Godt med plass til lagring i umiddelbar nærhet

Sal:

369 sitteplasser i amfi

Mikserposisjon:

Midt i salen, rad 11. Heis rett utenfor døren.

Lydanlegg:

L'acoustics ARCS og SB118, MTD115 monitorer, 8XT frontfill

LA8 forsterkning

Til dagelig står det en Soundcraft MH3, 40 kanaler, med fullt

effektrack i mix. Vi har en del muligheter til å låne fra andre

saler i huset om behovet er prekært.

Akustikk:

Mursteinsrom, uten valgbar akustikk. Pr. i dag ingen akustiske

hjelpemidler.

Mat:

Garderober:

En skuespillerfoajé i umiddelbar nærhet til scenen, med oppholdsrom som har sofakrok, kjøleskap og vask. Det er to omkledningsrom knyttet til dette rommet, der man har godt opplyste rom med speil. To toaletter rett ved. I tillegg er det en egen korridor med garderober/toaletter i etasjen over.

Adresse:

Kirkevein 206B, 1383 Asker

Avstand Oslo S - Spillested:

Ca 30min.


View Larger Map

Kontaktperson Teknisk:

LYD: Sverre Dæhli, sverre.daehli@asker.kommune.no, 928 328 91

LYS: Armand Steinsholm, armand.steinsholm@asker.kommune.no, 41615487

LYS: Jan Erik Smedhaugen, jan.erik.smedhaugen@asker.kommune.no

Hotel:

Scandic Asker, Askerveien 61, 1384 Asker

Avstand Hotel-Spillested:

Bil: 3 min

Gange: 10 min

Taxi:

Taxiholdeplass ca. 300 meter fra kulturhuset. Tlf: 06710

Hjemmeside:

askerkulturhus.no/lokaler/teatersalen/

Administrativ Kontakt:

Booking:

Mari Haugen, mari.haugen@asker.kommune.no, 66909690

Monica Storjordet, monica.storjordet@asker.kommune.no, 66906981

Programansvarlig:

Fredrik Richter, fredrik.christoffer.richter@asker.kommune.no,

66909676

Bemanning og drift:

Ola Apenes, ola.apenes@asker.kommun.no, 66909663

Leder:

Live Gulsrud, live.gulsrud@asker.kommune.no, 66909617

Postadresse:

Asker kulturhus

postboks 370

1372 Asker

Bilder

(Klikk for større versjon. Klikk lenka under bildet for full oppløsning.)