Hjem Nye bidrag Om sidene
Sorter etter



Akershus
Aust-Agder
Buskerud
Finnmark
Hedmark
Hordaland
Møre og Romsdal
Nordland
Oppland
Oslo
Rogaland
Sogn og Fjordane
Svalbard
Telemark
Troms
Trøndelag
Vest-Agder
Vestfold
Østfold

Høyre og venstre sees fra salen. Venstre = Stage Right / Høyre = Stage Left.
Asker - Akershus

Asker Kulturhus Multisalen

Sist oppdatert 04/09/2017

Innlast:

Bak scenen, kort vei, flatt gulv, høye dører

Scene:

Bredde: 15 m, 11m mellom bein

Dybde: 8,5 m, 1m bak horisont, 18 m uten amfi

Høyde: 7,25 m opp til lysbro

Dimmerland:

Okero dimmere

108 DMX dimmekurser

48 faste dimmekurser, resten patches via kontaktpanel

10 dmx tilkoblingspunkter.

Trekk:

8 motoriserte trekk, sertifisert for 200 kg

Oppbevaring av tomkasser:

God plass til flighter og annet i lastehall/lager

Sal:

(Nytt amfi jan. 2014) 236 plasser

Mikserposisjon:

Med amfi: Bakerst, øverst (god lytting)

Uten amfi: Nede på gulv, bakerst

Lydanlegg:

L'acoustic ARCS med SB118 sub, MTD115 monitorer, 8XT frontfill, LA8

amping til front, Altec Lancing amping til monitorer (4 kurser +

mulighet til utvidelse)

Mixer:

Som utgangspunkt er salen utstyrt med en Midas M32 med 2 x DL16. Men det er også noe utstyr tilgjengelig fra andre saler i huset (om dette er ledig).

Akustikk:

Justerbar akustikk med diverse tepper. Forholdsvis god etterklang når

det er ønskelig, og godt dempet når det behøves.

Mat:

Garderober:

To store rom med speil. Kjøleskap og vask, vannkoker etc. Kort vei

til scenen, med to alternative innganger (scene nede, eller øverst i

amfi).

Adresse:

Kirkeveien 206B

1383 Asker

Avstand Oslo S - Spillested:

Ca 30min.


View Larger Map

Kontaktperson Teknisk:

LYD: Sverre Dæhli, sverre.daehli@asker.kommune.no, 928 328 91

LYS: Armand Steinsholm, armand.steinsholm@asker.kommune.no, 41615487

LYS: Jan Erik Smedhaugen, jan.erik.smedhaugen@asker.kommune.no

Hotel:

Scandic Asker, Askerveien 61, 1384 Asker, 23 15 54 00,

asker@scandichotels.com

Avstand Hotel-Spillested:

Bil: 3 min.

Gange: 10 min.

Taxi:

06710

Hjemmeside:

askerkulturhus.no/

Administrativ Kontakt:

Booking:

Mari Haugen

66909690

mari.haugen@asker.kommune.no

Monica Storjordet

66909681

monica.storjordet@asker.kommune.no

Programansvarlig:

Fredrik Richter, 66909676,

fredrik.christoffer.richter@asker.kommune.no

Bemanning og drift:

Ola Apenes, 66909663, ola.apenes@asker.kommune.no

Leder:

Live Gulsrud, 66909617, live.gulsrud@asker.kommune.no

Postadresse:

Asker Kulturhus

Postboks 370

1372 Asker

Bilder

(Klikk for større versjon. Klikk lenka under bildet for full oppløsning.)